Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości
Z okazji 104. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klasy VIII pod opieką pana Jerzego Farysa przygotowali uroczystą akademię. Występ został połączony z akcją Narodowego Czytania „Ballad i romansów” Adama Mickiewicza. Wybór dzieła jest nieprzypadkowy, ponieważ w 2022 roku przypada 200. rocznica wydania zbioru.
Ósmoklasiści zaprezentowali balladę „Powrót taty” w formie barwnego widowiska. Tym samym przybliżyli młodszym kolegom i koleżankom twórczość polskiego wieszcza narodowego i zachęcili do sięgania po jego dzieła.
Zuzanna Tomsa-Kubiczek




