Ambulans w Kadłubie Turawskim
4 czerwca do szkoły w Kadłubie Turawskim przyjechali ratownicy medyczni karetką pogotowia. Sanitariusze opowiadali nam o pracy ratownika medycznego, przypomnieli nam numery telefonów alarmowych oraz najważniejsze wiadomości o udzielaniu pierwszej pomocy. Najciekawszą częścią zajęć z naszymi gośćmi, było wejście do wnętrza ambulansu i zobaczenie z bliska wyposażenia samochodu, a także rozłżenie noszy i noszenie torby ratownika.
Ewelina Słowikowska








