Apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja
5 maja w naszej szkole w Ligocie Turawskiej odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to ważna lekcja historii i patriotyzmu, przypominająca o jednym z najistotniejszych wydarzeń w dziejach Polski.
Akademię przygotowali uczniowie klasy VIII pod opieką p. Farysa, którzy w ciekawy i poruszający sposób przybliżyli znaczenie Konstytucji 3 Maja oraz realia epoki, w której powstała. Dzięki ich zaangażowaniu mogliśmy lepiej zrozumieć wagę tego historycznego dokumentu.
Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili uczniowie klas IV, V, VI I VII przygotowani przez p. Kubiczka i p. Tomsę-Kubiczek. Zaśpiewali pieśni o charakterze patriotycznym nawiązujące do Święta Konstytucji, Święta Flagi i o miłości do Ojczyzny. Szczególnym momentem był występ Oli Barczyk i Emilii Salawy, który spotkał się z dużym uznaniem publiczności.
Zuzanna Tomsa-Kubiczek



