Spektakl i pasowanie na czytelników
5.05.2026 r. odwiedził naszą szkołę teatr Maska. Dzieci miały przyjemność zobaczyć spektakl pt. „Alojzy Inteligentny i sekret wyspy wyobraźni”. W przedstawieniu poruszone były ważne zagadnienia dotyczące wyobraźni i sztucznej inteligencji. Bohaterowie inscenizacji dowiedli również, że czytanie książek rozwija naszą wyobraźnię, dzięki której możemy czasem dokonać niemożliwego. Przedstawienie było pełne humoru, magii i dobrej zabawy, o czym świadczyły uśmiechy dzieci.
Po spektaklu odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy pierwszej na czytelników biblioteki. W wydarzeniu wzięła udział nasza pani bibliotekarka pani Monika Patoła, która wręczyła dzieciom chętnie czytane i niezapomniane wiersze Juliana Tuwima.
Tego dnia, z okazji zbliżającego się Ogólnopolskiego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek, złożyliśmy serdeczne podziękowania naszym szanownym bibliotekarkom – pani Monice Patole oraz pani Anieli Szajcy za włożone starania w promocję czytelnictwa w naszej społeczności szkolnej.
Weronika Kania, Beata Barszcz, Ewelina Słowikowska












