Szkolne jasełka
Spotkanie bożonarodzeniowe połączone z występami artystycznymi stało się tradycją naszej szkoły. W tym roku jasełka zostały zaprezentowane w kościele parafialnym w Ligocie Turawskiej. Dzięki temu w spotkaniu mogło wziąć udział więcej osób: uczniowie, ich rodzice, nauczyciele oraz zainteresowani parafianie.
Piękny i wzruszający spektakl opowiadający historię Narodzenia Pańskiego od zwiastowania, poprzez narodziny w stajence, odwiedziny pasterzy, a potem mędrców, aż do ucieczki do Egiptu przygotowali uczniowie klas I-III. Uczniowie starszych klas uzupełnili widowisko wspólnym śpiewem kolęd. Kolędy „Oj Maluśki, Maluśki” mogliśmy posłuchać przy akompaniamencie skrzypiec. Spotkanie zwieńczyły życzenia przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego skierowane do całej społeczności szkolnej oraz piosenka „Przekażmy sobie znak pokoju”.
Nad przygotowaniem jasełek czuwały panie: Ewelina Słowikowska, Eryka Czaja, Jadwiga Korzec i Zuzanna Tomsa-Kubiczek.
Zuzanna Tomsa-Kubiczek




