XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada 2023 r. uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w kolejnej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Kilka dni wcześniej na gazetce szkolnej pojawiły się zestawy zadań dostosowane do poziomu poszczególnych klas. Zdobyte punkty zostały doliczone w finałowym dniu do punktów uzyskanych w konkursie „Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia”. Zadania utrwalające znajomość tabliczki mnożenia miały różnorodny charakter. Część z nich była typowo rachunkowa, inne wymagały logicznego myślenia i sprytu. Osoby biorące udział w akcji nie marnowały ani chwili. Zadania treningowe rozwiązywały na przerwach i od razu wrzucały do przygotowanych kopert. Najbardziej aktywną klasą okazała się klasa IV i to właśnie uczniowie tej klasy uzyskali najwyższe wyniki:

I miejsce – Daria Chwast
II miejsce – Lena Basaj
III miejsce – Celina Dziadczyk   

Natomiast uczniowie klas I-III wykonali prace plastyczno-techniczne tematycznie związane z tabliczką mnożenia, które ozdobiły nasze klasy.

Wszystkie podjęte  działania  uświadomiły dzieciom, że nauka to również świetna zabawa, a efekty zależą od naszego nastawienia i zaangażowania.

Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów matematycznych!

Małgorzata Matysek

Skip to content